METIS İşletmeyi Geliştirme

İşletmeyi Geliştirme

Depolama, iade, üretim ve sevkiyat aşamaları bir işletmenin marka değerine ulaşırken en çok sorun yaşayabilen operasyon alanlarıdır. İyi ve başarılı bir WMS ile işletmenizin aksayan yönlerini teknolojinin gücüne bırakın! Siz ise tüm enerjinizi işinizi ve işletmenizi geliştirmeye harcayın.

Depolama, iade, üretim ve sevkiyat aşamaları bir işletmenin marka değerine ulaşırken en çok sorun yaşayabilen operasyon alanlarıdır. İyi ve başarılı bir WMS ile işletmenizin aksayan yönlerini teknolojinin gücüne bırakın! Siz ise tüm enerjinizi işinizi ve işletmenizi geliştirmeye harcayın

Depo yönetim sistemleri ile; Araç boşaltma Mal Kabul, Yerleştirme, Sipariş Hazırlama, Araç Yükleme sürelerinin ölçümü, depo ve araç doluluk oranları etkin bir şekilde hesap edilir, raf sistemleri işgücü ve makine bazında takip edilir ve performansları ölçümlenir.Bu sayede depo kaynaklarının verimli ve depolama kapasitesini azami kullanımı sağlanır.

Bir ürünün, Stok sistemimize girişten çıkışına kadar olan tüm süreç içindeki işlemlerinin kaydedilmesi sonrasında, talep edilen herhangi bir zamanda verilen bir kritere göre (Üretim/Son kullanma tarihi, parti, Lot, Seri no vb.) stok ve sevkiyat bilgisinin anında rapor edilebilmesi bazı sektörler için (Gıda, ilaç, kimya, kozmetik vb.) zorunlu, diğer sektörlerde Müşteri talebine göre istenmektedir.

Bir ürünün geçici olarak bloke edilmesi veya geri çağrılması için yapılan bu talep ancak Depo Yönetim Sistemleri ile tam ve doğru olarak sağlanabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde sağlanacak faydaları dikkate aldığımızda Depo Yönetim Sistem ile;

“Depolarımızda standartlara uygun sistematik çalışma ile sahada insana bağlı olmayan sürdürülebilir operasyonel yapı oluşumu, hatasız ve verimli çalışma ile maliyet tasarrufu, hizmet kalitesi artışı ile yüksek müşteri memnuniyeti sağlanacaktır.”

 

 

 
Referanslarımız

Birlikte Calıştığımız Markalar